צרו קשר

השירותים שלנו

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

בשביל ליהנות מפרישה מוצלחת – צריך לתכנן אותה מראש

בתקופה המאופיינת בתוחלת חיים שהולכת ומתארכת, אנו עדים לאנשים רבים בגיל השלישי שנהנים לאחר פרישתם מחיים פעילים ומלאי נחת. כל אחד ואחת מאיתנו היו רוצים להבטיח לעצמם חיים טובים לאחר הפרישה. אחד המפתחות הראשיים לכך הוא תכנון כלכלי נכון ומושכל, באמצעותו ניתן לממש בצורה מיטבית את הזכויות מחסכונות שנצברו בקופות השונות במהלך שנות העבודה: פנסיה,  קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד. בעזרת ניהול חכם ויסודי של המשאבים הכלכליים שלך, תוך קבלת  סיוע מקצועי – מובטח לך ולכל גמלאי/ת ליהנות מרמת החיים שמותאמת לצרכים שלכם ולשאיפותיכם.

לפני שנגיע לתכנון, בואו נדבר על גילאי פרישה:

  • גיל הפרישה כהגדרתו בחוק הישראלי – 62 לנשים, 67 לגברים
  • גיל זכאות מינימלי לפרישה הינו 60 שנה. כשמגיעים לגיל זה, ניתן לפרוש ולהגיש בקשות קצבה מהקופות.
  • גיל פרישה חובה 67 – זהו הגיל שבו מעסיק יכול לחייב את העובד/ת לפרוש.

מתחילים מחדש? מתכננים מראש!

בכל גיל בו פורשים לגמלאות מתחיל עידן חדש, המאופיין בשינוי משמעותי בחייו של אדם. המעבר מסטטוס ארוך שנים של עובד חיוני, הנתון לא פעם תחת עומס ולחץ,  לסטטוס של גמלאי שמתעורר לבוקר ללא עבודה – אינו עניין של מה בכך. זה מעבר שכרוך בתהליך פסיכולוגי שמעלה הרבה שאלות וגם חששות לגבי השנים הבאות: מהם הצרכים האישיים שלי בכל המישורים? האם אוכל למלא אותם?  כיצד לנהל את תקציב משק הבית ?איזה קצבה נטו נדרשת לי ?ועוד ועוד תהיות לגיטימיות.

לגמרי לגיטימיות, כי זה בדיוק הזמן שלך לארגן את חייך החדשים, לבנות לעצמך שגרה פעילה, לשבץ בתוכה את הפעילויות הקשורות בתחביבים שלך, לתכנן ממה יורכב זמן האיכות שלך עם המשפחה – טיולים, אירועי תרבות ופנאי, ספורט ועוד.

רוצה ליהנות מכל המנעמים שהתקופה החדשה בחייך יכולה להציע לך? זה דורש ממך לתכנן מראש את ניהול ההכנסות, ההוצאות ותקציב משק הבית (כי אם לא כך – הוא ינהל אותך). כך נקנית  שלווה כלכלית, שמביאה איתה גם שקט נפשי לשנים הבאות.

בתכנון פרישה יש לכלול:

  • הגדרת המטרות האישיות שלך וקביעה של תיעדופן
  • בניית התמהיל המיטבי לנכסים פנסיוניים ופיננסיים שברשותך
  • יצירת תזרים כספי ראוי ומתאים להמשך חייך

בסוכנות ביטוח גמא גולן נמצאים השותפים המקצועיים שלך לתכנון פרישתך

יש לנו את הכלים לסייע לך בבניית התוכנית המרגשת של חייך החדשים

קבל הצעה
תכנון פרישה (הגיל השלישי)

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם