צרו קשר

השירותים שלנו

השקעות ופיננסים

השקעות ופיננסים

ההזדמנות שלך לגוון השקעות ולפזר סיכונים בתיק ההשקעות שלך

מה זה השקעות אלטרנטיביות?

תיק השקעות שמורכב בעיקר ממניות ואיגרות חוב הוא כבר מעט "פאסה".  בשנים האחרונות משקיעים רבים פתחו בתיקי ההשקעות שלהם חוצץ מסקרן שנושא את הכותרת: השקעות אלטרנטיביות. מדובר במכשירים פיננסיים המבוססים על השקעות לא סחירות במגוון תחומים כמו נדל"ן בארץ ובחו"ל, סחורות, קרנות גידור, קרנות השקעה פרטיות  ושיטות מסחר מתקדמות נוספות.

מה הביא לפופולאריות של ההשקעות האלטרנטיביות בשנים האחרונות?

השקעות אלטרנטיביות אינן כוכבים חדשים בפלנטת ההשקעות, אבל הן בהחלט כוכבים בעלייה. יש כמה סיבות לכך שתחום ההשקעות האלטרנטיביות צובר פופולריות בקרב משקיעים רבים בשנים האחרונות – ואלו המרכזיות שבהן:

  • הצורך בגיוון תיק ההשקעות ובפיזור הסיכונים – שילוב השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות הוא מהלך מתבקש בתקופה של ריבית אפסית, וכשמשקיעים רבים מעוניינים לפזר סיכונים על פני אפיקים רבים כדי להקטין סיכון ולהגדיל תשואה בתיק.
  • התחרות הגבוהה וריבוי המכשירים בתחום הנגישו את ההשקעות האלטרנטיביות במחירים נמוכים מבעבר, וחשפו את ציבור המשקיעים לתחומים שפעם היו פתוחים בפני משקיעים גדולים בלבד. כיום, משקיעים רבים יכולים ליהנות מיתרונות התחום.
  • מכשירי ההשקעה האלטרנטיביים אינם מושפעים מתנודתיות שוק ההון. לפיכך, הם יכולים לתרום לבניית תיק השקעות מאוזן.

ישנם 2 סוגים עיקריים של השקעות אלטרנטיביות:

  • פרויקט ייזום – רכישה של מגרש, בניית בניין ומכירת הדירות, או השכרתן ומכירת כל הנכס בשלמותו כנכס מניב. חלוקת התקבולים הינה – קרן + תשואה/ריבית לאחר מימוש.
  • פרויקט מניב – רכישה של נכס קיים, המשמש למגורים או למסחר, הכולל שוכרים, השבחה של הנכס ומכירתו בתקופה מוגדרת מראש. חלוקת התקבולים הינה – תשואה/ריבית שוטפת מחולקת על בסיס רבעוני + חלוקה נוספת של רווחים לאחר המימוש.

כחלק מתכנון פיננסי מקיף, השאיפה היא לשלב השקעות אלטרנטיביות כחלק אינטגרלי מתיק ההשקעות.

קבל הצעה
השקעות ופיננסים

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם